НовиниСвіт

Узбекистан продовжує скорочувати автовиробництво

За даними Держкомстату Узбекистану, в першому кварталі 2021 року на підприємствах автопрому тривало скорочення виробництва легкових, вантажних автомобілів, автобусів і автомобільних двигунів.

Офіційна статистика зафіксувала, що виробництво легкових автомобілів знизилося більш ніж на 40% і склало 44454.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

За три місяці в республіці вироблено 891 вантажний автомобіль (до відповідного періоду 2020 року об`єм виробництва знизився на 12,1%), 147 автобусів (-52,9%), 31,5 тис. автомобільних двигунів (-51,2%).

Як повідомлялося раніше з посиланням на інформацію глави держави, більшість підприємств узбецького автопрому незабаром будуть виставлені на продаж.

До 1 липня буде розпочато трансформацію 40 підприємств галузі. Для розвитку конкурентного середовища в сфері вказано на необхідність підготовки до приватизації 23 підприємств, які виробляють запасні частини та комплектуючі. Поставлено завдання виставити на торги частки «Узавтосаноат» в 14 організаціях, не пов’язаних з основною діяльністю компанії.

Дана галузь є однією з провідних в національній економіці, на її частку припадає 11 відсотків промислового виробництва, зазначив Президент Республіки Узбекистан. Однак, на думку міжнародних експертів, є можливість збільшення виробництва в цій промисловості в кілька разів.

Сьогодні ряд компаній проявляє інтерес до інвестування в машинобудівну галузь Узбекистану, організації виробництва.

У зв’язку з цим глава держави доручив впровадити рівні умови для виробників виходячи з рівня локалізації. Підкреслено, що при цьому необхідно направити інвестиції в промислову збірку автомобілів, виробництво 50-60 тисяч бюджетних авто- і електромобілів на рік.

У поточному році в Хорезмській області буде введено в дію підприємство з випуску кузовних деталей, ще 4 проекти локалізації будуть реалізовані в Андижанській, 2 проекти – в Навоїйській області. В рамках коопераційної платформи 122 приватними підприємствами буде освоєно випуск 80 видів деталей.

Source
nuz.uz
Back to top button