Новини

Узбекистан у пошуках нових підходів розвитку свого автопрому

Влада Узбекистану незадоволена високими цінами на автомобілі GM Uzbekistan. З огляду на монопольне становище компанії і пільгові умови, які їй надавалися протягом багатьох років, вартість її автомобілів так і не досягла очікуваного рівня, повідомив на брифінгу з питання упорядкування надання податкових і митних пільг заступник голови Державного податкового комітету країни Мубін Мірзаєв.

В кінці грудня 2018 року більшість податкових пільг для компаній General Motors Uzbekistan, SamAuto і JV MAN Auto-Uzbekistan були скасовані.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

На сьогодні узбецький автопром звільнений від сплати ПДВ, а внутрішній ринок країни закритий тарифними бар’єрами, які, за підрахунками autostrada.uz, доходять до 150% від вартості ввезеного автомобіля. Саме завдяки високим митам і пільгам завод GM підтримує низькі конкурентоспроможні ціни на зовнішніх ринках, які значно нижчі за ціни на внутрішньому ринку Узбекистану, зазначає видання Автострада.

Однак уже в жовтні, згідно з проектом указу президента Узбекистану про заходи щодо впорядкування надання податкових і митних пільг, планується скасувати ряд пільг по ПДВ, в тому числі щодо автотранспортних засобів.

Коментуючи це, заступник міністра фінансів Дільшод Султанов повідомив, що в деякій мірі держава нівелює майбутнє зростання податкового навантаження скасуванням 3-відсоткового акцизу, але при цьому закликав автовиробників повністю переглянути свою логістику, транспортування і витрати для зниження собівартості продукції на 10%.

Для довідки: в червні автомобілі GM Uzbekistan після невеликої перерви, знову повернулися на український ринок. За даними Укравтопрому минулого місяця було зареєстровано реалізацію 6 автомобілів марки Ravon.


Back to top button