Узбекистан знизив акциз на автомобілі з України

Постановою Президента Республіки Узбекистан “Про прогнози основних макроекономічних показників і параметрах Державного бюджету Республіки Узбекистан на 2014 р.” знижена, з 5 % до 2 %, ставка акцизного збору на імпортовані з Російської Федерації та України легкові автомобілі.

Проте одночасно цим же документом в Узбекистані введений збір до Республіканського дорожнього фонду при Мінфіні за придбання та/або тимчасове ввезення автотранспортного засобу. Ставка цього збору залежить від віку автомобіля і розраховується у відсотках від мінімальної заробітної плати в країні на кожну кінську силу автотранспортного засобу. Для автомобілів з терміном експлуатації до 3 років – 10% мінімальної зарплати за кожну кінську силу, для автомобілів з терміном експлуатації від 3 до 7 років – 7%, і 5% для авто, термін експлуатації яких перевищує 7 років. Для довідки, офіційна мінімальна зарплата в РУ становить 96 105 сомів або 43,6 дол.США. Таким чином, при купівлі нового імпортного автомобіля з двигуном потужністю в 100 к.с. необхідно сплатити до Республіканського дорожнього фонду 436 дол. США.

При цьому , для нових автотранспортних засобів виробництва Республіки Узбекистан, Російської Федерації та України, придбаних в спеціалізованій торговельній мережі, розмір збору не повинен бути менше 3 відсотків від ціни придбання.