Урядовий комітет схвалив проект щодо локалізації в закупівлях

Пілотний проект зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, про який вже писав Укравтопром, схвалено на Урядовому комітеті вчора, 18 червня. Наступним кроком стане розгляд проекту Урядом. Документом буде затверджено перелік техніки та порядок визначення ступеня локалізації такої техніки, а також окреслені умови у системі державних закупівель.

«Локалізація – це концепція, яка використовується в усіх провідних країнах світу. Застосування критерію локалізації в закупівлях стане важливим кроком у бік підтримки тих, хто виробляє або хоче виробляти в Україні. Таким чином, локальне виробництво отримає пріоритет і доступ до великого фінансового ресурсу через держзамовлення, суми яких на рік складають сотні мільярдів гривень», – коментує Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Міністр пояснює, що якщо при виробництві товару український компонент складає понад 35%, то такий товар претендує на додатковий неціновий критерій – локалізація. В системі закупівель такий товар отримає нецінову частину оцінки в розмірі 30%.

«Цей проект може стати драйвером зростання для української промисловості. Ми хочемо, щоб українські виробництва були конкурентними, отримували великі замовлення, створювали робочі місця та були включені у світові виробничі ланцюжки», – говорить Міністр.