Новини

Уряд стимулює підвищення локалізації виробництва

В той час як рівень розвитку галузі машинобудування є одним із показників економічного і промислового розвитку держави, що обумовлює науково-технічний прогрес як власних підприємств, так і підприємств усіх галузей промисловості, в Україні більшість підприємств галузі машинобудування перебуває у незадовільному економічному стані, потребують модернізації.

Виходячи саме з цього Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробило і оприлюднило для громадського обговорення проект постанови Кабінеті Міністрів України «Деякі питання реалізації пілотного проекту зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва».

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Документ, зокрема, передбачає встановити, що для визначення найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції під час закупівлі техніки галузі машинобудування крім ціни або вартості життєвого циклу, замовником застосовуються критерій локалізації виробництва. Мінімальний ступінь локалізації виробництва техніки галузі машинобудування має бути не нижче ніж 35 відсотків, пропонують у відомстві.

В Міністерстві зазначають, що практика використання вимог з локалізації виробництва має місце в таких країнах, як США (Buy America Act), Індія (Make in India), Китай, Канада, Норвегія, Бангладеш та ін.

Детально ознайомитись з проектом можна на сайті відомства за посиланням >>


Back to top button