НовиниЧитацький зал

Уряд має намір підтримати українського виробника через вдосконалення публічних закупівель

В умовах пандемії підтримка національного виробника, так званий протекціонізм, у світі ще більше активізувалася. В таких умовах, Україна також має вживати ефективних та адекватних заходів з метою захисту власного національного товаровиробника. Про це заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

На сьогодні державні установи та підприємства мають можливість під час здійснення закупівель застосовувати нецінові критерії для оцінки тендерних пропозицій, зокрема встановлювати такі критерії як: наявність власних виробничих потужностей, використання місцевих ресурсів,  екологічні  характеристики. Однак, наразі ці критерії є рекомендаційними і, на жаль, не завжди використовуються замовниками.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

«Треба працювати над тим, щоб нецінові критерії, які дозволяють отримувати українським виробникам перевагу, стали обов’язковими. При цьому не слід забувати про те, що Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС і отримала багато преференції. Тому наша позиція має бути відповідальною і збалансованою. Але крок до компромісу є», – зазначив Петрашко.

Також міністр зауважив, що в країнах “Великої двадцятки” вдвічі зросла кількість розслідувань з антидемпінгу на захист свого виробника. «Тому ми також рухаємось в цьому напрямку – кількість розслідувань, які ми зараз ведемо, також значно зросла”, – прокоментував очільник Мінекономрозвитку.

На даний час Україною застосовується 28 заходів торговельного захисту (у тому числі 25 антидемпінгових та 3 спеціальні заходи) щодо імпорту товарів  потенційною вартістю понад 16,7 млрд грн.

Source
Мінекономіки
Back to top button