Український ринок комерційного транспорту

На первинному ринку комерційних автомобілів у травні було зареєстровано 2 тис. 925, а в червні в 2,3 рази більше – 6 тис. 685 одиниць. Первинні реєстрації автобусів у червні становили 216 одиниць, що на 59% більше показника травня, коли було зареєстровано 136 автобусів всіх класів і типів.

Червневі продажі комерційних автомобілів по відношенню до торішнього показника скоротилися на 45%, ринок автобусів щодо червня 2013 р. впав удвічі.

За підсумками півріччя ринок комерційних автомобілів становить 16 тис. 695 одиниць, що на 74% нижче за аналогічний показник минулого року. У сегменті автобусів за перші шість місяців було зареєстровано 1 тис. 63 одиниці (мінус 50% від торішнього показника).

За шість місяців ринок нових комерційних автомобілів зменшився відносно показника аналогічного періоду минулого року на 49% і складає 3 тис. 768 одиниць, а ринок нових автобусів, скоротившись на 34%, становить 782 одиниці.

Первинні реєстрації нових комерційних автомобілів в червні склали 429 одиниць, що на 12% більше ніж у травні (382 од.), але на 69% менше ніж у червні минулого року. Лідером у цьому сегменті є Volkswagen – 75 авто у травні забезпечили марці 20% ринку, а 104 зареєстрованих автомобіля в червні відповідає 24% від загальної кількості. Збільшивши травневий показник на 5 автомобілів, в червні вийшла на друге місце з четвертого марка Fiat (46 од.). Також в п’ятірці лідерів травня і червня знаходяться автомобілі марок ГАЗ, Renault і Ford.

Первинний ринок нових автобусів за підсумками червня склав 163 одиниці, що на 52% більше показника травня, але менше результату червня минулого року на 35%. У першому рядку рейтингу марка Peugeot – в основному це автомобілі швидкої допомоги на базі мікроавтобусів. На другому місці автобуси Ataman черкаського заводу. На третє місце вийшли мікроавтобуси ГАЗ – їх первинні реєстрації виросли переважно за рахунок авто швидкої допомоги. Четверту і п’яту рядки з кількістю по 11 одиниць посіли автобуси Еталон і I-Van. 

Детальніше в розділі Статистика