Український автопром скорочує обсяги виробництва

Другий місяць поспіль в Україні продовжують скорочуватися обсяги виробництва автотранспортної техніки. За попередніми даними асоціації “Укравтопром”, в травні українськими підприємствами було виготовлено 3 755 автотранспортних засобів. Таким чином, травневий результат продемонстрував майже 20-відсоткове падіння в порівнянні з підсумками попереднього місяця.

Негативна динаміка була сформована зниженням випуску легкових автомобілів і автобусів. Так, легкових автомобілів було виготовлено 3 522 шт. або на 20% менше ніж у квітні, а автобусів 53 шт., що в 2,5 рази менше попереднього результату.

Водночас виробництво вантажних автомобілів збільшилося на 29% до 180 шт.

Найбільша кількість легкових автомобілів у травні була вироблена на Запорізькому автомобілебудівному заводі – 1 861 шт. або 53% від загального обсягу випуску цього виду транспорту в Україні. При цьому, в порівнянні з квітневим показником виробництво легкових авто на ЗАЗі зменшилося майже на 5 відсотків.

Лідерську позицію у виробництві комерційних автомобілів зберіг за собою АвтоКрАЗ. У звітному місяці з конвеєра КрАЗу зійшло 95 вантажних автомобілів. Таким чином Кременчуцький автозавод поліпшив свій попередній результат на 6 відсотків.

В області автобусного виробництва першість дісталася АТ “Черкаський автобус”. У травні в Черкасах було виготовлено 40 автобусів або 75% від загального обсягу виробництва автобусів в цьому місяці.

Всього за період січень-травень українським автопромом було вироблено 22 599 автотранспортних засобів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги автовиробництва в Україні зросли на 65%.

Виробництво легкових автомобілів за підсумками перших п’яти місяців збільшилося на 72% і становило 21 552 од.

Консолідований результат виробників комерційних автомобілів (721 шт.) також продемонстрував позитивну динаміку – плюс 38% до аналогічного результату минулого року.

Що стосується автобусного виробництва, то за п’ять місяців обсяг випуску цього виду транспорту в Україні знизився щодо результату річної давності на 48% і склав всього 326 од.

Лідерами виробництва за підсумками п’яти місяців 2014 року, як і за підсумками травня стали:

в легковому сегменті – ПАТ “ЗАЗ” з показником 9 906 легкових авто (+50% до апмр);

у виробництві комерційних автомобілів – ПАТ “АвтоКрАЗ” з результатом 377 авто. (+50% до апмр);

в автобусному дивізіоні українського автопрому– АТ “Черкаський автобус”, на виробничих потужностях якого було вироблено 103 автобуси (+13% до апмр).

 Детальніше в таблицях