Новини

Українська армія отримає модернізовані санітарні Богдан-2251

Міністерство оборони ініціювало створення спеціальних робочих груп, які в координації із заводом-виробником – черкаським ДП “АСЗ №2” АО “АК Богдан Моторс” модернізують санітарний автомобіль Богдан-2251 для потреб медичної служби ЗСУ. Таке рішення було прийнято під час круглого столу з представниками Міністерства оборони України, громадських та волонтерських організацій, – повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Рішення Міністерства оборони націлене на забезпечення медичної служби ЗСУ надійним та якісним санітарним автомобілем класу «А», який повинен замінити в українській армії морально- та технічно- застарілі УАЗ-3962 російського виробництва.

Нагадаємо, що виробництво та розробку санітарного автомобіля Богдан-2251 було здійснено на черкаському заводі ДП “АСЗ №2” АО “АК Богдан Моторс”. Ступінь локалізації автомобіля в Україні сягає майже 70%, що дозволяє оперативно реагувати і модернізувати його конструкцію, на відміну від варіантів імпортних закупівель.

До постачання у Міністерство оборони, санітарний автомобіль Богдан-2251 пройшов серію випробувань державної комісії, за результатами роботи якої було прийнято рішення про закупівлю таких автомобілів для потреб медичної служби ЗСУ. Після поставки 50 таких автомобілів та їх експлуатації в зоні бойових дій, у частин автомобілів були виявлені технічні несправності. Але мова йшла не про 50%, про які на всю країну заявили окремі ЗМІ, а про 17%. Проте в “Богдан Моторс” оперативно провели аналіз цих несправностей, та повідомили, що основними причинами стали виходи з ладу паливної системи автомобіля за причиною використання неякісного палива, а також порушення умов експлуатації або регламенту сервісного обслуговування. Про що свідчать і висновки створеної сторонами комісії і незалежних експертів.

Back to top button