Про Асоціацію

Асоціація автовиробників України «Укравтопром» була створена у 1997 році. Засновниками «Укравтопрома» виступили більше 20 підприємств, серед яких – провідні підприємства автомобілебудівної галузі України – ВАТ «ЗАЗ», ВАТ «ЛАЗ», ХК «АвтоКрАЗ» та ін. Сьогодні членами асоціації є 18 потужних підприємств вітчизняного автопрому.

Головним завданням асоціації є представництво та захист інтересів українських автовиробників у міжнародних та державних інституціях, а також координація зусиль підприємств в галузі автомобілебудування з урахуванням світових тенденцій розвитку виробництва транспортних засобів.

З 19 січня 1998 року асоціація «Укравтопром» є повним членом асоціації OICA (Міжнародна асоціація автовиробників) – вагомої у світі автомобілебудування організації, що об’єднує 32 країни-виробника автотехніки. Автомобільний салон SIA’2009 внесено до календаря OICA.

Асоціація підтримує дружні партнерські відносини з іноземними представниками автопрому, серед яких автомобільний завод FSO (Польща), представництво концерну «Peugeot-Citroen» у Словаччині, «SkodaAuto» (Чехія), «Autoforum Club» (Польща) та ін.

З початком економічної кризи, а відповідно і спадом вітчизняної промисловості, асоціація «Укравтопром» виступила з рядом ініціатив, у тому числі і зустрічі керівників автомобільних підприємств з Президентом України Віктором Ющенко.
У листопаді 2008 року асоціація ініціювала та провела Першу міжнародну конференцію з розвитку автомобільної індустрії AutoPROm.ua, участь у якій взяли представники провідних автомобільних компаній Європи, а також ключові особи урядових структур України.

Асоціація «Укравтопром» розробила Стратегію розвитку автомобільної промисловості та регулювання ринку автомобілів на період до 2015 року, яка стала основою розробленої Міністерством промислової політики України «Загальнодержавної цільової економічної програми розвитку автомобільної промисловості та регулювання автомобільного ринку до 2015 року». Даний документ знаходиться у погоджувальній стадії у профільних Міністерствах та відомствах України.

Завдяки активній співпраці спеціалістів асоціації «Укравтопром» з народними депутатами України – представниками профільних парламентських комітетів розроблено ряд галузевих законодавчих актів, спрямованих на розвиток та підтримку в умовах кризи української економіки, в т.ч. автомобільної промисловості.