Новини

Вчені намагаються здешевити водневі авто

Експерти Стенфордського університету і Мюнхенського технічного університету провели дослідження, в результаті якого з’ясувалося, що електрокари більш ефективні, ніж водневі автомобілі. Концернам і автолюбителям дешевше обійдуться електричні транспортні засоби.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

В основі дослідження вчені використовували метод моделювання. Вони обрали дороги Лос Альтос Хілс в Сан-Франциско як умовну трасу для заїзду. Ця територія була обрана тому, що вона вважається найбільш перспективним місцем для отримання максимальної кількості сонячної електроенергії. Також тут найбільше в країні співвідношення транспортних засобів і жителів.

За допомогою комп’ютерної моделі вони з’ясували, який вид транспорту буде найбільш вигідним, якщо розвиток відповідної інфраструктури (заправок для водневих і електричних автомобілів) триватиме до 2035 року. Виявилося, що серед “Eco Friendly” – автомобілів вигідніше використовувати електричні, ніж водневі. Останні, відзначають дослідники, можуть бути вигідні тільки в тому випадку, якщо виробники зможуть зменшити ціну на виробництво заправок і автомобілів.

До речі, здешевити водневі автомобілі вже намагаються. Група вчених зі Стенфордського університету створили метод фотоелектричного розщеплення води, який дозволить значно збільшити ефективність виробництва палива для водневих двигунів. На даний момент – це тільки перспектива.

Джерело: actualnews.org


Back to top button