Світ

Uber продав «безпілотний» бізнес фірмі Aurora Innovation

У 2016 році тодішній шеф Убера Тревіс Каланік називав безпілотники «критично важливими для майбутнього компанії»: мовляв, якщо Uber відстане в розвитку автопілота, він припинить існування. Але коли автономні Volvo XC90 почали освоюватися на вулицях, трапилася смертельна аварія.

Підрозділ Uber ATG (Advanced Technologies Group), що розвиває технології автопілота, продано американському стартапу Aurora Innovation приблизно за $ 4 млрд (оцінка джерел Reuters). Гендиректор Убера Дара Хосровшахі в результаті операції отримає 26% акцій Аврори і місце в її раді директорів, тоді як ATG дістануться інвестиції «в підтримку партнерства» на $ 400 млн. Глава фірми Aurora Кріс Урмсон впевнений, що з додаванням ATG у нього буде «неймовірно сильна команда», оскільки фахівці Убера «домоглися величезного прогресу на багатьох фронтах».

Uber продав «безпілотний» бізнес фірмі Aurora Innovation

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Aurora Innovation, заснована в 2017 році вихідцями з Гугла, як і Waymo, будує безпілотники на основі мінівена Chrysler Pacifica і магістрального тягача Peterbilt 579.

Зіткнення з пішоходом в 2018 році не переросло для Убера в уголовку, оскільки причиною названо людський фактор. Звинувачення в крадіжці технологій теж не вважаються причиною продажу ATG. Швидше за все, справа в банальній нестачі грошей, адже в 2019-м Uber втратив $ 8,5 млрд, борючись за частку ринку з такими конкурентами, як Lyft. Фірма вже позбулася прокату електричних велосипедів Jump (тепер їм володіє Lime Micromobility) і авіапроекту Elevate (новим господарем став стартап Joby Aviation). Зате Uber співпрацює з компаніями Renault, Nissan, GM, Volvo, Toyota. Та й партнерство з Авророю триває.

Back to top button