Світ

У Європі з’явився новий виробник спортивних автомобілів

Сегмент виробників спортивних автомобілів у Європі збільшиться на одиницю: британська McMurtry Automotive. Стартап, заснований у 2016 році, потрапив до заголовків газет після того, як його унікальний прототип Speirling покращив абсолютний рекорд на трасі Фестивалю швидкості в Гудвуді. Після успіху компанії Autocar підтвердили, що приступають до серійного виробництва «цивільної» версії автомобіля.

З колишнім гонщиком Формули-1 Максом Чілтоном за кермом Спірлінгу вдалося здійснити знаменитий підйом на пагорб Гудвуд за 39,08 секунди, що майже на цілу секунду нижче за попередній рекорд Volkswagen ID.R.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Спірлінг має електропривід та максимальну потужність близько 1000 кінських сил. Але дві речі відрізняють його від конкурентів: малі габарити і вага (його довжина всього 3,2 метра, менша, ніж у Chevrolet Spark), а також два вентилятори, які створюють зусилля стиснення навіть вище, ніж у автомобілів Формули-1. Щоб компенсувати вагу акумулятора, інженери використовували багато вуглецевого композиту, і вага автомобіля складає всього 1000 кг та 170 грамів. Сама батарея використовує інноваційні елементи з більш високою щільністю енергії та має U-подібну форму, яка вбудована у вуглецеву основу. Його енергії вистачає на 60 хвилин їзди на повному газі.

У Європі з'явився новий виробник спортивних автомобілів

Майбутній серійний автомобіль, звичайно, відрізнятиметься від гоночного прототипу. “Ми хочемо запропонувати щось, що ви можете проїхати в центрі Лондона, а потім виїхати на трасу”, – сказав Autocar управляючий директор компанії Томас Йейтс. Привід залишиться незмінним, але аеродинаміка серійної моделі буде приглушена, а обидва вентилятори працюватимуть тільки в гоночному режимі. Йейтс не назвав термін запуску серійного автомобіля, але натякнув, що ціна буде семизначною.

Back to top button