Світ

У США побудують дорогу, яка буде заряджати електромобілі під час руху

Заповнити заряд акумуляторів за допомогою унікального дорожнього полотна зможе як приватний, так і комерційний транспорт

Департамент економічного розвитку американського штату Мічиган оголосив про запуск проекту з будівництва експериментальної ділянки траси, яка буде здатна в автоматичному режимі здійснювати бездротову зарядку електромобілів. На думку фахівців, унікальне дорожнє покриття дозволить перестати турбуватися про запас ходу.

За задумом ініціаторів проекту, система бездротової зарядки, інтегрована в дорожнє полотно, зможе заряджати будь-які види електромобілів прямо під час руху. Технологія дозволить водіям не турбуватися про розташування станцій зарядки. Розвиток подібної інфраструктури, впевнена влада Мічигану, розширить можливості використання як приватного, так і комерційного батарейного транспорту.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Найближчим часом транспортний департамент штату відкриє прийом заявок на розробку, випробування та впровадження технології. На першому етапі в штаті побудують півторакілометрову ділянку траси з вбудованою бездротовою зарядкою. Якщо експеримент завершиться успішно, подібне дорожнє полотно можуть прокласти на інших автотрасах регіону.

Технологія все ще перебуває на початковій стадії, хоча дороги з бездротовою зарядкою вже є на шведському острові Готланд, в Тель-Авіві і німецькому Карлсруе. Невеликі ділянки побудував ізраїльський стартап ElectReon, що використовує для зарядки машин магнітні котушки, встановлені в центрі кожної смуги, на глибині вісім сантиметрів від поверхні асфальту, і спеціальні ресивери різної потужності.

Back to top button