У Польщі створюється найбільший в світі завод з виробництва акумуляторів для електромобілів

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) підписав кредитну угоду на суму 480 мільйонів євро з LG Chem Wroclaw Energy, польською дочірньою компанією LG Chem Group, повідомляє Укравтопром.

Фінансування буде використано для будівництва та експлуатації високоавтоматизованих та інноваційних виробничих потужностей з випуску вдосконалених літій-іонних елементів і батарей для електромобілів (BEV). Фінансування ЄІБ покриє близько третини загальної вартості проекту, яка оцінюється в 1,5 мільярда євро.

Нові виробничі потужності будуть розташовані на промисловому майданчику LG Chem Wroclaw Energy на південному заході Польщі.

Впровадження нової інвестиційної програми зробить польський завод одним з найбільших заводів з виробництва літій-іонних елементів в світі. Крім того, на території Вроцлава буде створено більше 1 800 нових робочих місць, а до кінця 2022 року загальна чисельність працюючих на підприємстві становитиме більше 6 000 чол.

В ЄІБ підкреслюють, що проект сприятиме переходу на екологічно чисту енергію і електрифікації європейської транспортної галузі. Вийшовши на програмну потужність, польське підприємство зможе забезпечити європейських автовиробників сучасними літій-іонними акумуляторами для випуску понад півмільйона електромобілів на рік.