Світ

У Норвегії продажі автомобілів на ДВЗ приблизились до нуля

У Норвегії можуть перестати продавати автомобілі на двигунах внутрішнього згоряння після квітня 2022 року. Спочатку передбачалося, що це трапиться в 2025 році.

Справа в тому, що, як показує статистика, бензинові машини вже зараз майже не купують: в січні 2017 роки половина продажів вже було за електрифікованими автомобілями, і з тих пір показники незмінно зростають. Наприклад, за підсумками вересня 2021-го в Норвегії частка електрокарів і гібридів досягла рекордних 91,5% від загального обсягу продажів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Показово, що з 15 найпопулярніших моделей в цьому році не виявилося жодної машини на ДВЗ – в списку 14 електричних автомобілів і один гібрид. Найуспішніша бензинова модель – Volkswagen Tiguan – зайняла 38 місце.

Експерти вважають, що така тенденція збережеться і в майбутньому, тому машини на двигунах внутрішнього згоряння в країні незабаром просто будуть нікому не потрібні. За їхніми прогнозами, в квітні 2022 року продажі таких моделей досягнуть нуля – це на 3 роки раніше, ніж планували норвезькі влади.

На сьогоднішній день Норвегія – світовий лідер по переходу на електрокари, що пояснюється доступною електроенергією, високими доходами населення, різноманітністю ринку, а також стимуляцією продажів з боку уряду: власники «зелених» машин звільнені від ряду податків. Однак політика, що робить електрокари привабливими, незабаром може змінитися. Так, лейбористи пообіцяли ввести 25-відсотковий податок на автомобілі, вартість яких перевищує 600 тисяч норвезьких крон. За Tesla Model Y просять менше, проте попит на інші моделі – Model S і X, а також електрокари Porsche, Audi і Mercedes-Benz – може значно знизитися.

Back to top button