У Daimler новий голова і нові плани

Голова правління Daimler AG 66-річний Дітер Цетше 22 травня офіційно передав свій пост 49-річному шведу Оле Калленіусу. Цетше очолював компанію протягом останніх 13 років.

Як пише Automotive News Europe, йдучи, Цетше заявив про плани по скороченню витрат і підвищенню ефективності з метою відновлення норми прибутку. Але цей тягар, зазначає видання, лягає на його наступника, та ще й в епоху безпрецедентних потрясінь в галузі.

Сьогоднішня мета – повернути Mercedes-Benz Cars (в яку входять марки Mercedes і Smart) і Mercedes-Benz Vans в «коридор прибутковості» від 8 до 10 відсотків до 2021 року. Найбільший прибуток компанії приносять продажі великих позашляховиків і седанів. При цьому вона взяла курс на електрифікацію усього модельного ряду до 2039 року, а вже до 2030-го більше половини автомобілів, що випускаються, будуть або повністю електричними, або гібридними.

Впровадження електричних технологій вимагає додаткових інвестицій. Зараз Daimler вкладає близько 10 мільярдів євро в розробку десяти нових моделей, включаючи повністю електричний Smart, який буде вироблятися спільно з китайцями.

Новий CEO Ола Калленіус поки не оприлюднив свою стратегію, але вже встиг зробити заяву про те, що очікує подорожчання автомобілів з ДВЗ, а не здешевлення електрокарів.