Світ

У Білорусі хочуть побудувати ще один завод Geely

Новий завод компанії Geely може з’явитися в Білорусі. Про це повідомив заступник гендиректора СЗАТ «Компанія з розвитку індустріального парку» Кирило Коротєєв.

Йдеться про виробництво автокомпонентів в промпарках «Великий камінь». На думку влади, це сприятиме розвитку імпортозаміщенню в автопромі.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Ведемо переговори з китайською стороною про те, щоб заснувати в індустріальному парку ще один завод з виробництва автокомпонентів, автомобільних двигунів і іншої номенклатури. Два заводи повинні бути об’єднані в одну виробничу ланцюг. Подібні проекти можливі і з іншими підприємствами,заявив Кирило Коротєєв в інтерв’ю газеті «БелТА»

За словами чиновника, новий завод Geely в Білорусі надасть можливість для зростання виробництва ряду білоруських компаній. Це передбачає президентський Указ №215: місцеві партнери, що випускають продукцію з резидентами «Великого каменя», отримають пільги, що поширюються на індустріальний парк.

Відзначимо, що в Білорусі не вперше говорять про нове спільне підприємство з китайською компанією Geely. Зокрема, в липні 2020 року про можливу появу моторобудівного заводу в «Великому камені» заявив заступник директора СЗАТ «БелДжі» Андрій Плегошко. Крім того, директор заводу Геннадій Свідерський повідомляв про плани по організації в промзоні повного циклу виробництва автомобільних сидінь.

Завод «БелДжі», де випускають автомобілі Geely, було відкрито 17 листопада 2017 року. Підприємство розмістилося між містами Борисов і Жодіно. Воно займає площу 118 гектарів. Максимальна виробнича потужність – 60 000 автомобілів на рік.

Back to top button