Новини

У Берегово знайшли величезну колекцію мопедів і мотоциклів

Житель міста Берегово, зібрав одну з найбільших в країні колекцій мопедів і мотоциклів. До недавнього часу приватний «музей» залишався невідомим для більшості – туди випадково забрідали лише рідкісні туристи.

Український блогер OlegAC першим зняв відео про колекціонера і реставратора Аттілу з Берегово та його персональний «музеї». Все почалося чотири роки тому з відреставрованої «Риги-1» – першого в СРСР двохшвидкісного мопеда, запущеного в масове виробництво. До 2020 року колекція розрослася до декількох десятків мотоциклів, мопедів і мотоколясок, які Аттіла відновлював сам, без сторонньої допомоги.

За словами колекціонера, він знаходив цікаві екземпляри в інтернеті в різному стані. При наявності необхідних деталей на реставрацію одного мопеда або мотоцикла у нього йде в середньому один тиждень.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Серед експонатів – кілька JAWA, в тому числі версія, підготовлена ​​для гонок на льоду, «Москва», KTM 1972 року, що ранній К-125 з оригінальним спідометром, М1М ​​з сімейства «Мінськ», радянський моторолер «Вятка», а також «Верховина»,«Карпати»та інші.

Крім основного будинку музею, є ще гараж для візкових мотоциклів. Там стоїть пара Jawa 60-х і кінця 80-х років, відреставрованих до стану «як з заводу».

Аттіла готовий продати кілька примірників з умовою, що вони не покинуть меж України, але позбавлятися від усієї колекції не має наміру. У планах колекціонера – виставити свої мопеди і мотоцикли на одному з міських заходів.


Back to top button