Світ

Туреччина планує довести експорт комплектуючих автопрому до $13 млрд

Мета автомобільної промисловості Туреччини на кінець поточного року – довести обсяг експорту комплектуючих до 13 млрд. доларів. Про це повідомив агентству «Анадолу» голова Асоціації підприємств із виробництва комплектуючих для автопрому (TAYSAD) Альберт Сайдам.

Глава TAYSAD нагадав, що експорт автозапчастин із Туреччини за підсумками 2021 року становив 11,8 млрд доларів, що перевищує 40 відсотків від загального експорту автопрому. «Лише за перші 6 місяців поточного року ми досягли експортного показника 6,5 млрд доларів. Це означає, що до кінця року цілком реально досягти 13 млрд. доларів, що приблизно на 10 відсотків перевищить показники минулого року», – сказав Сайдам.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Глава асоціації наголосив на важливості нарощування темпів зростання галузі та перехід на електромобілі.

Він наголосив, що з метою продовження успіху, досягнутого у 2020-х роках, необхідно, щоб процес перетворення електромобілів у 2030-х роках охоплював усю галузь. «Вже зроблено дві важливі інвестиції щодо акумулятора. Постачальникам необхідно знизити залежність від електроніки, програмного забезпечення та електродвигунів зарубіжного складання. Роботи у цьому напрямі вже ведуться», – сказав Сайдам.

Глава асоціації зазначив, що найбільший ринок для турецької автомобільної промисловості формують країни Європейського Союзу (ЄС) із часткою закупівель на рівні 60 відсотків.

Back to top button