Світ

Туреччина нарощує виробництво електробусів

Туреччина досягла великих успіхів у питанні виробництва електробусів і продовжує нарощувати обсяги продажу цієї продукції в багатьох країнах світу. У свою чергу компанії-виробники роблять значний внесок в економіку Туреччини, а також налагоджують співпрацю не тільки за кордоном, а й усередині країни, зокрема з муніципалітетами.

У бесіді з агентством «Анадолу» голова Асоціації електромобілів і гібридних транспортних засобів (TEHAD) Беркан Байрам повідомив, що в Туреччині діє 6 компаній, які мають потенціал для виробництва електричних автобусів і мають відповідну інфраструктуру. Зокрема, йдеться про такі компанії, як Bozankaya, Temsa, Karsan, Otokar, BMC та Anadolu Isuzu.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

За словами співрозмовника агентства, поряд із виробничою потужністю турецьких заводів також важливий рівень залучення цієї потужності.

«Крім того, важлива співпраця між турецькими брендами автобусів. Наприклад, електробуси компанії Bozankaya у рамках співпраці виробляються на заводі Karsan», – зазначив Байрам.

Глава асоціації наголосив, що система виробництва автобусів у Туреччині є успішною виробничою моделлю, яка знайшла відгук у всьому світі.

Туреччина постачає автобуси до Європи, а також нарощує виробничі потужності усередині країни, зазначив він.

При цьому глава TEHAD наголосив на тому, що крім вітчизняних електробусів у Туреччині існує можливість займатися і виробництвом електричних мікроавтобусів, мідібусів, поштових та вантажних транспортних засобів.

«Єдиний фактор, який надає імпульс нашому виробництву, це ринкові можливості та замовлення. На даний момент усередині країни укладено 9 муніципальних угод на закупівлю 116 електробусів різного типу, у тому числі 32 тролейбуси», – сказав Байрам.

У свою чергу, старший менеджер компанії Temsa Толга Каан Доганджіоглу повідомив, що компанія ставить перед собою значні цілі у питанні виробництва електричних транспортних засобів.

«У 2025 році ми доведемо частку електричних транспортних засобів у нашому виробництві до більш ніж 50 відсотків. Ми щиро віримо, що електричні транспортні засоби займуть гідне місце в історії досягнень сучасної Туреччини. Ми готові до цього завдяки тому, що маємо технології, інфраструктуру та людські ресурси. До цього готова і турецька промисловість, і турецький автопром», – сказав Доганджіоглу.

Тим часом у компанії Karsan заявили, що досягли прогресу в галузі автономних та електричних транспортних засобів і підготували перший у Європі та США автономний повнорозмірний автобус.

Після продажу транспортного засобу в Румунію ми готові надавати послуги в американському Університеті штату Мічиган. Найближчим часом ми почнемо перевозити студентів», – повідомили у компанії.

Компанія Karsan експортує свою продукцію до Румунії, Франції, Німеччини, Португалії, Іспанії, Норвегії та США. У 2021 році компанія експортувала 133 одиниці електричних транспортних засобів, йдеться у повідомленні Karsan.

У свою чергу, у компанії Bozankaya AŞ поінформували, що в рік компанія виробляє 360 електробусів, 360 тролейбусів, 150 трамваїв і 120 вагонів метро.

“З останніми підписаними компанією контрактами кількість муніципалітетів, які використовують наші транспортні засоби всередині країни, досягне 13”, – зазначили в Bozankaya AŞ.

Back to top button