Новини

Трьом концернам загрожують мільярдні штрафи за запізнення електромобілів

У нові екологічні вимоги не вкладаються Mercedes, Volkswagen і Jaguar Land Rover.

За новими правилами, що діють в Європейському союзі, з 2020 року середній викид вуглекислого газу на один кілометр пробігу легкового автомобіля не повинен перевищувати 95 грам. Незважаючи на те, що рік ще не закінчений, агентство Bloomberg пророкує, що вкластися в цю норму вдасться не всім.

Викид вуглекислого газу розраховується з середньої витрати палива по WLTP. Для бензинових машин 95 грам на кілометр відповідає витраті в 4,1 літра на 100 кілометрів, для дизельних – в 3,6 літра на сотню.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Автовиробникам дозволяється продавати і більш ненажерливі машини, але це повинно компенсуватися тим же числом проданих електрокарів. Наприклад, якщо компанія продає в Європі 100 бензинових машин з витратою в 8,2 літра і 100 електромобілів, то штрафи їй не загрожують.

За підрахунками Bloomberg, за рахунок зростання продажів електрокарів і підзарядних гібридів в 2020 норму точно виконають PSA (Peugeot, Citroen, Opel), Volvo, Renault і BMW. А ось Daimler (Mercedes), Jaguar Land Rover і вся група Volkswagen швидше за все будуть оштрафовані. Дані по японських та корейських марках агентство не приводить.

Осторонь стоїть концерн FCA, який об’єднує групи Fiat і Chrysler. Розуміючи, що штрафу в розмірі 1 мільярда євро за підсумками року не уникнути, його керівництво вирішило взамін заплатити «Теслі» за право враховувати їх електрокари в структурі своїх продажів.

Сама Tesla від цього нічого не втратила, так як бензинових і дизельних машин в Європі вона все одно не продає. Зате замість FCA фактично профінансував будівництво гігафабрікі в Берліні.


Back to top button