ДайджестНовиниЧитацький зал

Третина бензину А-95, що реалізується в Україні, – відверта «бодяга»

Експерти Інституту споживчих експертиз провели чергову перевірку палива основних всеукраїнських продавців палива та деяких регіональних мереж.

Досліджувалися зразки бензину А-95 мереж: WOG, ОККО, SHELL, ZOG, KLO, PRIME, АВІАС, ULTRA, БРСМ-нафта, Avantage 7, UPG, CHIPO, BrentOil, МОТТО, АЗС КСЕМ та Дніпро-Нафта.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Результати, отримані у лабораторії, розділили на зони – зелену, синю та червону.

У першу потрапили мережі, результати яких відповідали всім нормативам і мали «запас міцності» за якістю, синю – АЗС, паливо яких не мало порушень за вимогами профільного ДСТУ, та червону – мережі, бензин в яких виявився не кондиційним, тобто виявлено відхилення в показниках якості.

Зелена зона

У зеленій зоні лідерів опинилися 5 мереж – WOG, ОККО, KLO, ZOG та PRIME.

Усі зразки показали добрий результат – «запас міцності» був у всіх.

Синя зона

Паливо, придбане на АЗС Avantage 7, SHELL, АВІАС, CHIPO, ULTRA та UPG, потрапило в синю зону. Бензин А-95, що реалізується тут, відповідає усім вимогам ДСТУ.

У синю зону зразки цих АЗС потрапили через показник вмісту сірки, що знаходяться на межі допусків нормативів.

Червона зона

Бензин А-95 не відповідав ДСТУ у мереж: БРСМ-нафта, МОТТО, Brent Oil, КСЕМ та Дніпро-нафта.

У перших чотирьох зразків було виявлено недолік «октану» – БРСМ-нафта (94,2 од.), МОТТО (90,4 од.), Brent Oil (93 од.), КСЕМ (92,3 од.).

Щодо шкідливої для екології сірки, то перевищення більш ніж у п’ять разів було виявлено у зразку МОТТО, у 2 рази у зразку Дніпро-нафта.

При перевірці вмісту бензолу було виявлено, що у пробі МОТТО чотириразове перевищення допустимого рівня цієї токсичної речовини, дворазове у КСЕМ та у півтора рази у Brent Oil.

Також експерти звернули увагу на аномально низький вміст ароматичних вуглеводнів у зразках МОТТО, Brent Oil, КСЕМ та Дніпро-нафту (від 8 до 14%). Це є чітким маркером не заводського, кустарного виробництва, зазначає Інститут споживчих експертиз.

Третина бензину А-95, що реалізується в Україні, – відверта «бодяга»

Source
ICE
Back to top button