НовиниСвіт

Toyota створить 30 електромобілів, Lexus стане електричним брендом до 2030 року.

До 2030 року у модельному ряду Toyota буде 30 електромобілів. Lexus перестане випускати автомобілі з ДВЗ та зосередиться виключно на виробництві електромобілів, заявив у вівторок Акіо Тойода.

Toyota не має наміру віддавати першість у світовому автопромі і планує очолити ринок автомобілів з нульовим рівнем викидів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Згідно з заявою глави Toyota Motor Corporation, компанія інвестує чотири трильйони ієн (35 мільярдів доларів) у створення лінійки з 30 електромобілів з живленням від акумуляторів до 2030 року. Нещодавно Toyota говорила про модельний ряд з 15 електромобілів до 2025 року, але очевидно, що нові заяви Акіо Тойоди істотно розсувають ці кордони. Загальні інвестиції Toyota у розробку електромобілів, гібридів та автомобілів з різними варіантами силової установки з використанням водневого палива становитимуть вісім трильйонів ієн.

Toyota планує продавати 3,5 мільйона електромобілів щороку до 2030 року, оголосив голова корпорації на брифінгу, що відбувся у вівторок. Це приблизно третина від загального обсягу автомобілів, що продаються на рік у всьому світі.

З приводу перспектив бренду Lexus Акіо Тойода повідомив, що для ринків країн Європи, у США та Китаї Lexus вироблятиме виключно електромобілі. Автомобілі з ДВЗ зникнуть із модельного ряду в цих регіонах до 2035 року. До цього терміну продаж електромобілів Lexus вже повинен досягти мільйона одиниць.

Toyota, яка є піонером у галузі гібридних електромобілів, але відстає від стартапів, які першими почали інвестувати в ринок електромобілів, планує нарощувати власне виробництво акумуляторів та інвестує у цей напрямок від півтора до двох трильйонів ієн до 2030 року.

Всі ці заяви Toyota виглядають повною несподіванкою, з огляду на те, що в листопаді корпорація відмовилася підписати документ про поетапну відмову від автомобілів на невідновлюваних видах палива до 2040 року.

Крім електромобілів з батарейним живленням, Toyota виробляє автомобілі на водневих паливних елементах та розробляє двигуни внутрішнього згоряння, що працюють на водні. Проте нової інформації про терміни виведення результатів цих розробок на ринок поки що немає.

Source
ridus.ru
Back to top button