Новини

Toyota стала лідером зі світових продажів четвертий рік поспіль

Автомобілебудівна група Toyota Motor Corp. залишилася лідером за кількістю проданих автомобілів і зберігає першість четвертий рік поспіль, повідомляє Bloomberg. Як відзначає агентство, компанії вдалося зберегти лідерство за рахунок скандалу c дизельними двигунами Volkswagen.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Звітність Toyota свідчить, що компанія стала єдиним виробником, який зміг продати понад 10 млн автомобілів. Торік світові продажі Toyota, в тому числі її підрозділів Hino Motors Ltd і Daihatsu Motor Co., скоротилися на 0,8%, до 10,15 млн машин.

Продажі Volkswagen впали на 2%, до 9,9 млн автомобілів. General Motors Co. змогла збільшити число реалізованих автомобілів на 0,2%, до 9,8 млн штук.

Volkswagen зберігав лідерство в першій половині 2015 року, однак виробник зіткнувся з падінням продажів через «дізельгейт», який розпочався восени. Управління з охорони навколишнього середовища США тоді заявило, що програмне обладнання, встановлене на автомобілях Volkswagen з дизельними двигунами, дозволяє обходити перевірку рівня викиду шкідливих речовин.

В результаті влада США зобов’язала компанію відкликати з американського ринку 500 тис. машин. Після цього відбулося різке падіння продажів Volkswagen в Китаї.

«Гегемонія Toyota, швидше за все, не буде оскаржена протягом наступних кількох років після великої невдачі Volkswagen. Розрив буде тільки зростати, оскільки Volkswagen потребуватиме час, аби скорегувати стратегію для таких ринків, як США і Європа», – зазначив Чжоу Джінченг, аналтітік Fourin Inc.

Як зазначає Bloomberg, для того щоб зміцнити своє становище на ринках, що розвиваються, Toyota може купити залишок пакету Daihatsu, в якій виробник володіє 51%. Це дозволить отримати компанії повний контроль над провідним виробником мікролітражок для Японії і компактних автомобілів в Індонезії та Малайзії.

Джерело: autonews.ru

Back to top button