Технології

Toyota представила проект роботизованого безпілотника-заправника

Автономний дрон зможе заправляти транспортні засоби будь-якими видами палива

Компанія Toyota працює над створенням роботизованого автомобільного безпілотника, який зможе в автоматичному режимі заправляти паливом або заряджати електроенергією транспортні засоби прямо під час руху. На даний момент проект існує у вигляді патенту.

Судячи з представлених ескізами, принцип роботи автономного безпілотника буде схожий на технологію, яка застосовується під час дозаправки літаків повітрі. В авіації пілоти здійснюють заправку під час польоту за допомогою спеціального шланга, по якому паливо за допомогою спеціальних насосів перетікає від заправника до іншого літака прямо під час польоту.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Роботизований безпілотник зможе виявляти автомобілі які потребують дозаправки за допомогою GPS-трекінгу. Які технічні рішення дозволять здійснювати заправку класичними видами палива або електроенергією поки невідомо. До того ж незрозуміло, чи зможе автономний дрон заправляти транспортні засоби прямо в русі або передача палива буде здійснюватися під час зупинки.

Ще одне питання, на яке інженерам «Тойоти» належить відповісти – чи потрібно буде водієві брати участь в заправці, наприклад, відкрити бензобак або порт для зарядки електромобіля. Ймовірно, японським фахівцям доведеться розробити якісь перехідники для електрокарів або ж стандартизувати всі майбутні моделі.

На даний момент Toyota запатентувала проект безпілотного заправника. Однак, з огляду на те, що використання автономних транспортних засобів на дорогах загального користування до сих пір викликає безліч питань і суперечок, очікувати швидкої появи подібної розробки не варто.


Back to top button