Світ

Toyota почала будувати місто з «розумними» будинками і безпілотниками

Перших мешканців обіцяють заселити в місто майбутнього протягом п'яти років

Компанія Toyota почала будівництво власного «розумного» міста біля підніжжя гори Фудзіяма в 100 кілометрах від Токіо, повідомляє Business Insider. Woven City, або «Ткане місто» займе площу в 175 акрів (70,8 гектара) і стане домом для двох тисяч чоловік.

«Ткане місто» Toyota стане полігоном для випробувань різних «розумних» систем, що допомагають в побуті: робототехніки і будинків, оснащених штучним інтелектом, які будуть задовольняти основні потреби в тому числі за допомогою датчиків стеження за станом здоров’я. Основним будівельним матеріалом стане дерево, а дахи будівель покриє черепиця з сонячними батареями.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

У місті, яке побудують на території колишнього заводу японської марки під назвою Хигаси-Фудзі, пішохідні та велосипедні вулиці будуть «переплетені» з автомобільними дорогами – звідси і назва «Ткане місто». За містом курсуватимуть безпілотні машини e-Palette, що працюють на водні. Вантажі будуть розвозити по підземних тунелях.

Toyota почала будувати місто з «розумними» будинками і безпілотниками

Для відпочинку жителів передбачено кілька парків та велика центральна площа, на яких будуть влаштовувати різні заходи. За дизайн міста відповідає данський архітектор Бьярке Інгельс, в числі робіт якого – хмарочос Всесвітнього торгового центру 2 в Нью-Йорку і штаб-квартири Google в Каліфорнії і Лондоні.

Першими жителями і тестувальниками стане група з 360 розробників, літніх людей і сімей з маленькими дітьми. Очікується, що вони заселяться в місто протягом найближчих п’яти років, а в майбутньому населення буде збільшено до двох тисяч чоловік. У «Тканнинному місті» будуть проживати співробітники Toyota і їх сім’ї, а також торговці і інженери.

Схожий, але набагато більш масштабний проект збираються реалізувати в Саудівській Аравії. «Розумне» місто The Line, яке буде отримувати енергію тільки від поновлюваних джерел, розтягнеться на 170 кілометрів, стане домівкою для мільйона чоловік і створить 380 тисяч робочих місць.

Back to top button