Новини

Toyota оголосила про старт серійного виробництва і початку продажів водневого седана Mirai

Японський автомобільний концерн Toyota в середині серпня оголосив про старт серійного виробництва і початку продажів на внутрішньому ринку седана Mirai. Назва моделі, в перекладі з японського, означає «майбутнє». І таку назву для моделі обрано неспроста.

Toyota Mirai має гібридний електроводородний двигун. Що б привести машину в рух не використовуються вуглеводні. Енергія виробляється не в результаті горіння, а за допомогою окисної реакції водню в електрохімічному генераторі. Замість шкідливого вихлопу двигун виробляє чисту воду. Потужність електромотора становить 136 кінських сил.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

За запасом ходу вона відповідає традиційним машинам з ДВЗ – однієї заправки вистачить на 650 кілометрів шляху.

Вартість інноваційного автомобіля в Японії становитиме 57,5 тисячі доларів. При цьому уряд країни вже оголосив, що новинка потрапить в програму субсидування купівлі нових екологічних авто, що дозволить заощадити суму в розмірі 17 тисяч доларів. Для порівняння Tesla Model S у себе на батьківщині, в Америці, коштує покупцеві в 53 тисячі доларів.

Найближчим часом на ринок водневих автомобілів планує вийти японська Honda і південнокорейський Hyundai. Перші почнуть продажі моделі FCV вже в поточному році. Другі мають намір закінчити розробки водневого автомобіля до Олімпіади-2018, яка буде проходити в Південній Кореї.


Back to top button