НовиниСвіт

Toyota і Panasonic знизять вартість батарей на 50%

Великі японські компанії Toyota і Panasonic оголосили про те, що спільними зусиллями зможуть знизити вартість батарей на 50 відсотків. Це допоможе здешевити гібридні і електричні автомобілі, щоб успішно конкурувати з аналогічними корейськими і китайськими моделями.

Toyota і Panasonic мають спільне підприємство, в якому японський автовиробник володіє 51%, а машинобудівна корпорація 49%. На базі нього і планується випускати нові літій-іонні батареї.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Здешевити виробництво батарей планується вже в наступному році. А до 2025 року ставиться ще більш амбітне завдання – зменшити витрати на 65-70 відсотків. Однак багато фахівців сумніваються в можливості таких скорочень.

Як стало відомо західним ЗМІ, більшу частину витрат (близько 60%) СП витрачає на сировину. Тобто на літій і кобальт, який росте в ціні через все більшу популярність електромобільного транспорту. Решта частки доводиться на розробку, виробництво і інвестиції в існуючі заводи. Строго кажучи, у компаній досить мало можливостей для оптимізації.

Проте японці не втрачають оптимізму. У 2020-му СП змогло випустити майже півтора мільйона батарей, незважаючи на певні складнощі, які пов’язані з пандемією. Більш того, планується встановити нові виробничі лінії на заводах в місті Хімедзі. У перший рік вони дадуть додаткові 80 тисяч одиниць батарей з перспективою збільшення.

Source
infocar.ua
Back to top button