Новини

Торгові баталії США і ЄС можуть серйозно зачепити автовиробників

Як відомо, 22 червня Євросоюз ввів у дію нові мита на імпорт товарів з США. Таке рішення було прийнято у відповідь на американські мита на імпорт сталі та алюмінію на рівні 25% і 10% відповідно. У Вашингтоні тоді пояснювали, що цей захід пов’язаний з питанням національної безпеки країни.

Відповідні дії Брюсселя викликали різку критику американського президента, який в своєму Twitter зажадав від ЄС зняти всі торгові бар’єри і тарифи для американських товарів. В іншому випадку він пригрозив встановити 20-відсоткове мито на всі автомобілі, які експортуються до США.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Місяцем раніше міністр торгівлі США Уілбур Росс вже натякав на можливість застосування захисних заходів для місцевого автопрому, заявляючи, що протягом десятиліть імпорт з-за кордону підривав американську автоіндустрію. «Міністерство торгівлі проведе ретельне, чесне і прозоре розслідування, чи послабив цей імпорт нашу економіку і чи може він зашкодити нашій національній безпеці», – попереджав тоді міністр і пояснював, що якщо розслідування доведе підозри його відомства, то у адміністрації буде право запровадити мита.

На сьогодні автомобілі для Євросоюзу є вкрай чутливою позицією в торгівлі з США, адже складають десяту частину двостороннього торговельного обороту. Тому мито на автомобілі і запчастини, яким загрожує Вашингтон Брюсселю, призведе до значних втрат у торговому обігу і вдарить майже по всім країнам – членам ЄС.

У випадку реалізації запропонованого Трампом сценарію, ЄС відповість аналогічними заходами, заявили в Єврокомісії.

Хто виграє від ескалації тарифних баталій поки не ясно. Але реакція бізнесу не змусила себе довго чекати. Так, культовий виробник мотоциклів Harley-Davidson прийняв рішення перенести з США виробництво своїх мотоциклів для Європи. Тому що в результаті вже введених заходів у відповідь Євросоюзу вартість кожного мотоцикла Harley-Davidson збільшиться приблизно на 2,2 тис. доларів, порахували в компанії.


Back to top button