Світ

Tesla заробить ще $ 5 млрд в спробі стримати зростання курсу акцій

Компанія виставить на біржі додаткові папери в надії збити ціну

У минулий понеділок загальна ринкова вартість компанії Tesla перевищила 600 мільярдів доларів. Це більш ніж в три рази перевищує показник Toyota, яка залишається другою найдорожчою автомобільною компанією в світі.

Глава Tesla Ілон Маск вже не раз попереджав про небезпеку такого стрімкого зростання курсу акцій. Проте, інвестори продовжують вірити в успіх електромобільної корпорації.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

У підсумку керівництво Tesla прийняло рішення випустити і продати на біржі додаткові акції на суму 5 мільярдів, повідомляє Reuters. На відкритті торгів в США у вівторок, 8 грудня ця новина спровокувала падіння вартості акцій два відсотки проти семивідсоткового зростання днем ​​раніше.

Отримані від розміщення нових акцій 5 мільярдів будуть спрямовані на будівництво нових заводів і запуск нових електромобілів. Це вже друга подібна додемісія за останні місяці, перша відбулася у вересні.

Для порівняння, отримані від розміщення додаткових акцій 5 мільярдів можуть бути витрачені, наприклад, на покупку компанії Mazda, яка вся цілком зараз коштує менше 4 мільярдів доларів.

Стан головного акціонера Tesla Ілона Маска зросла до 135 мільярдів доларів. Йому потрібно ще 50 мільярдів, щоб обігнати главу Amazon Джефа Безоса і стати найбагатшою людиною в світі.


Back to top button