НовиниСвіт

Tesla запустить виробництво електромобілів в Індії

Американська Tesla близька до укладення угоди про виробництво електромобілів в Індії, повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела. Обговорюється будівництво складального заводу в штаті Карнатака, в околицях столиці штату – міста Бангалор. Переговори йдуть вже шість місяців, говорять співрозмовники агентства.

Tesla проводить юридичну експертизу офісної нерухомості в регіоні і планує створити підприємство для досліджень і розробок (R&D). Компанія вже зареєструвала індійський підрозділ і офіси в центрі Бангалору.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Tesla побудувала в Китаї свій перший завод за межами США і тепер є лідером з продажу преміальних електромобілів в країні. Вона також запустила в Шанхаї завод з виробництва зарядних станцій для електромобілів Supercharger.

Продажі електромобілів становлять близько 5% від загального річного показника продажів автомобілів в Китаї, тоді як в Індії частка цього сегмента становить менше 1%, за даними Bloomberg. Агентство відзначає, що вихід на індійський ринок може виявитися для компанії складнішим, ніж на китайський.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), в Китаї знаходиться близько 60% всіх громадських станцій для повільної і швидкої зарядки електромобілів у світі. Китайські автовиробники створюють конкурентоспроможні моделі електрокарів і розвивають диверсифіковану екосистему, в зв’язку з чим країна «може змінити поточну ситуацію в глобальній автомобільній галузі», відзначили аналітики UBS Group AG в січневому звіті.

Індія робить аналогічні кроки, але в менших масштабах.

Влада країни також скоротили податок на електромобілі до 5% з 12% із серпня 2019 року. Таким чином, показник став істотно менше в порівнянні з податком в 28% на інші автомобілі, що спровокувало критику з боку автовиробників, наприклад, Toyota Motor.

Source
metallurgprom.org
Back to top button