Світ

Tesla запускає виробництво у Європі

Tesla офіційно розпочала виробництво електромобілів на своєму першому європейському заводі, побудованому в Грюнхайді неподалік Берліна (Німеччина).

На відкритті компанії був присутній генеральний директор Tesla – Ілон Маск, який не преминув влаштувати шоу, навіть станцював перед гостями. Серед них був канцлер Німеччини Олаф Шольц, який сказав, що новий завод представляє прогрес та майбутнє автомобільної промисловості.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Перші клієнти компанії отримали особисто від Маска електричні кросовери Tesla Model Y у модифікації Performance, ціни на які у Німеччині починаються від 63 400 євро. Саме підприємство може випускати 500 000 автомобілів на рік, і ця потужність буде досягнута 2024 року.

Будівництво заводу в Німеччині, також відомого як Gigafactory 4, розпочалося у 2019 році. Американський виробник електромобілів інвестував у проект близько 5 млн. євро.

У ході його реалізації компанія Маска зіткнулася з масою проблем через масові протести місцевих природоохоронних організацій, які подали до суду на вирубку лісу на території заводу. Окрім того, американців звинуватили у використанні неякісних труб для транспортування промислових стічних вод.

На думку екологів, порушення могли призвести до отруєння питної води у регіоні. Проте Tesla постійно прагне забезпечувати чистоту води та повітря, у тому числі шляхом встановлення спеціального обладнання, яке слідкуватиме за станом стічних вод.

Спочатку на Gigafactory 4 вироблятиметься лише Model Y, а пізніше на конвеєр буде завантажено найдоступніший електромобіль американського бренду – Model 3. Крім того, компанія почне виробництво акумуляторів.

Back to top button