Світ

Tesla витратить рекордні $ 12 млрд на розширення виробництва

З опублікованих компанією Tesla свіжих фінансових документів випливає, що в 2021 і 2022 роках виробник інвестує в цілому 12 мільярдів доларів тільки в розширення свого виробництва, повідомляє видання Electrek.co. Головний редактор цього видання Фредерік Ламберт є міноритарним акціонером Tesla і дійсно стежить за фінансовими повідомленнями від компанії.

Гроші планується витратити на створення виробництва на трьох континентах. Судячи з усього, маються на увазі, що будуються автомобільні заводи в Техасі і передмісті Берліна, а також зведенні наступних черг вже працюючого заводу в Шанхаї.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Окремо йдеться про розширення виробництва кросовера Model Y, за яким зараз вишикувалися найбільші черги, а також на створення виробництва нових акумуляторів типу 4680.

Цікаво, що в плані також присутні істотні інвестиції в розширення випуску сонячних панелей, а конкретніше в сонячну черепицю, яка може бути використана в якості покрівлі приватних будинків і виробляти електрику для зарядки електромобілів.

Представляючи інвесторам фінансові результати за третій квартал 2020 року, глава концерну Ілон Маск заявив, що саме сонячна черепиця стане наступним домінуючим продуктом Tesla, який змінить ринок.

Суму інвестицій можна назвати однією з найбільших в історії світового автопрому. Наприклад, група Volkswagen інвестує в електромобілі 30 мільярдів, але ці гроші будуть розподілені на п’ять років і підуть не тільки на організацію виробництва, але і на розробку нових моделей. Таким чином, можна сказати, що Tesla інвестує в майбутнє як мінімум не менше грошей, ніж найбільший автовиробник світу (за кількістю проданих машин).


Back to top button