Читацький зал

Tesla втратила $126 млрд через авантюру Маска в Твіттері

Tesla втратила 126 мільярдів доларів своєї ринкової капіталізації у вівторок після того, як інвестори автовиробника занепокоїлися, що її виконавчий директор Ілон Маск може продати свою частку 21 мільярд доларів, щоб профінансувати придбання Twitter вартістю 44 мільярди доларів.

Сама Tesla не бере участі у придбанні Twitter, але її акції стали мішенню для спекулянтів після того, як Маск відмовився публічно коментувати, де він збиратиме кошти для придбання соціальної платформи. В результаті акції американської автомобільної компанії вчора впали на 12,2%, що еквівалентно $21 млрд. збитків для менеджера або рівно стільки, скільки, за його словами, йому потрібно для придбання.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Аналітик Wedbush Securities Деніел Айвз сказав, що побоювання з приводу майбутнього продажу акцій Маска та можливості того, що він може розсіяти за допомогою Twitter тиск на акції Tesla. «Це може дуже скоро спровокувати ведмежий ринок. Так званий «ведмежий ринок» — це процес, при якому фондовий ринок зазнає сталого зниження цін, зазвичай на 20 або більше відсотків від останніх піків, на тлі широко поширеного песимізму та негативних настроїв інвесторів.

Тесла поки що не коментує ситуацію офіційно. Звичайно, падіння акцій американської компанії з виробництва електромобілів відбулося на фоні проблем для багатьох компаній, пов’язаних із технологіями. У вівторок Nasdaq закрився на найнижчому рівні з грудня 2020 року, оскільки інвестори стурбовані уповільненням глобального зростання та більш агресивним підвищенням процентних ставок Федеральної резервної системи США.

Акції Twitter також впали, впавши на 3,9 відсотка до 49,68 доларів, хоча Маск погодився купити їх у понеділок по 54,20 доларів за акцію. Зростання спаду відображає побоювання інвесторів, що різке падіння акцій Tesla, на якій Маск отримує більшу частину свого статку в $239 млрд, може змусити найбагатшу людину світу задуматися про угоду із соціальною мережею.

Якщо ціна акцій Tesla продовжить вільно падати, це поставить під загрозу її фінансування, – сказав старший ринковий аналітик OANDA Ед Мойя. У рамках угоди з Tesla Маск також взяв кредит у розмірі 12,5 млрд. доларів, прив’язаний до його акцій у компанії. Він уже зайняв близько половини своїх акцій у Tesla. Професор Мерілендського університету Девід Кірш, дослідження якого зосереджені на інноваціях і підприємництві, сказав, що інвестори починають турбуватися про «каскад вимог» по кредитах Маска.

Back to top button