Технології

Tesla відкриє свої станції зарядки для електрокарів інших марок

Глава Tesla Ілон Маск підтвердив, що компанія збирається відкрити фірмові зарядні станції Supercharger для інших електрокарів. Про це Маск повідомив в твіттері, відповідаючи на питання про спеціальний роз’єм, який використовується для зарядки автомобілів Tesla. До кінця нинішнього року використовувати одну з найширших в світі мереж зарядок зможуть власники електрокарів інших марок, проте до цього «Теслі» належить вирішити питання з адаптерами і змінити мобільний додаток.

На відміну від інших виробників електрокарів, Tesla спочатку вирішила не покладатися на сторонні мережі зарядок і побудувала з нуля свою власну. На сьогоднішній день в арсеналі «Тесли» налічується понад 25 тисяч зарядних стійок Supercharger на 2700 станціях по всьому світу. Однак поки заряджатися від них можуть тільки електрокари Tesla: в цьому відмінність Supercharger від, наприклад, європейської мережі Ionity, а також Electrify America або ChargePoint, що працюють в США.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Tesla вже не раз говорила про те, що збирається відкрити свої зарядки для інших, однак досі цього не сталося: в минулому році Маск розповів, що деякі автовиробники почали експлуатувати станції Supercharger, проте подробиць не розкрив.

Місяць тому компанія підтвердила плани в бесіді з норвезькими чиновниками. За даними Electrek, мова йде не про кількох станціях в Норвегії, а про відкриття всієї мережі, якою зможуть користуватися власники всіх «зелених» машин за допомогою адаптерів і мобільного застосування.

«Ми зробили наш власний роз’єм, так як в той час не було ніякого стандарту, а Tesla була єдиним виробником, який випускає електрокари з великим запасом ходу. Це відносно тонкий роз’єм для зарядки низької і високої потужності. Однак до кінця 2021 року ми відкриємо нашу мережу для інших електрокарів», – написав Маск в Twitter.

Адаптер-перехідник, який розробить Tesla, доведеться використовувати водіям в США. В Європі ж компанія на сьогоднішній день використовує стандарт CCS (Combined Charging System), тому їй залишається внести зміни в мобільний додаток.

Back to top button