НовиниСвітТехнології

Tesla відклала запуск нової версії свого автопілота

Близько 1000 водіїв з ідеальними показниками безпеки (шкала від 0 до 100, яку компанія Ілона Маска використовує для визначення того, чи потрапить водій в аварію у майбутньому) в п’ятницю очікували на отримання бета-версії автопілота FSD 10.2. Однак в суботу вранці Ілон Маск в своєму Твіттері написав, що існують деякі побоювання з приводу збірки і запуск FSD 10.2 відкладається.

FSD (Full-Self Driving) – це розширена версія програмного забезпечення для допомоги водієві, що поставляється з кожним автомобілем Tesla. Незважаючи на назву, FSD не робить автомобіль повністю автономним. Програмне забезпечення дозволяє транспортному засобу міняти смугу руху, паркуватися і розпізнавати світлофори та знаки зупинки. Водії Tesla з хорошими показниками безпеки мали можливість запросити бета-версію FSD.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Згідно сайту Tesla, оцінка безпеки водія грунтується на п’яти показниках, що називаються “факторами безпеки”, а саме: попередження про лобове зіткнення на 1000 миль, різке гальмування, агресивний поворот, небезпечне проходження і примусове відключення автопілота. Більш високий бал вказує на більш безпечного водія

Функція автопілота Tesla неодноразово зазнавала критики з боку регулюючих органів та законодавців, які переконані, що назва ПО змушує водіїв думати, що автомобілі є повністю автономні.

Всупереч своїй назві, програмне забезпечення не дозволяє автомобілям Tesla самостійно управляти собою. Воно лише забезпечує допомогу на шосе і міських вулицях, але вимагає постійного контролю з боку водія.

Регулятори безпеки руху США почали розслідування стосовно автопілота після кількох інцидентів, що сталися з автомобілями Tesla.

Back to top button