Новини

Tesla відкрила перший завод в Європі

Перший європейський завод Tesla знаходиться у голландському місті Тілбург. Присутній на церемонії відкриття засновник і генеральний директор Tesla Motors Ілон Маск заявив, що головна мета цього заводу – максимально скоротити час очікування машин для жителів Європи. Європа є другим після США ринком для Tesla – 50% продажу припадає на США, 30% – на Європу, 10% на Китай.

Незважаючи на важливість європейського ринку, в ряді випадків реальний час очікування в Європі на виготовляли в США Tesla може становити до трьох місяців – залежно від моделі і комплектації. Завод Tesla в Тілбурзі оснащений власним випробувальним треком. Компанія заявляє, що отримати у місцевої влади дозвіл на розміщення цього треку виявилося набагато легше, адже у цих автомобілів немає вихлопу, крім того, вони практично безшумні.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Раніше Тілбург використовувався лише для великовузлового складання з комплектуючих, привезених із США. У рік звідти виходило близько 10 тис. електроавтомобілів. Тепер цей повноцінний завод площею майже 80 тис. кв. м буде випускати до 23 тис. машин на рік з можливістю збільшення виробництва до 52 тис. Крім того, обладнання заводу дозволяє виробляти перший кросовер на базі Model S, який має бути представлений до кінця цього року. Компанія заявляє, що вже отримала попередні замовлення на 30 тис. кросоверів Model S. Експерти відзначають, що відкриття першого європейського заводу для Tesla стане важливим кроком для виконання поставленого Маском завдання – довести до 2020 року виробництво до 500 тис. на рік з нинішніх 75 тис. Тільки в цьому році компанія вкладе $1,5 млрд в розширення свого головного заводу в Неваді, що виробляє батареї для Tesla, і збільшення мережі зарядних станцій.

Back to top button