Новини

Tesla почала показувати прибуток

Компанія Tesla відзвітувала про перший квартальний прибуток за останні два роки. Після публікації звітності акції Tesla підскочили в ціні більш ніж на 10%, пише «Коммерсантъ».

Раніше Ілон Маск обіцяв, що з третього кварталу компанія почне демонструвати прибуток, досягнувши заплановані рівні продажів нового електромобіля Model 3. Крім того, пан Маск заявив, що підготовка до виробництва нового кросовера Model Y вийшла на фінішну пряму.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

У поданої звітності компанії за третій квартал повідомляється, що чистий прибуток Tesla становив $311.5 млн, що різко контрастує з показниками минулих кварталів. У другому кварталі поточного року у Tesla був збиток в $717,5 млн, у третьому кварталі минулого року – збиток $619 млн. Виручка Tesla у $6,8 млрд перевершила очікування аналітиків, які прогнозували $6,3 млрд.

Досягти першого чистого прибутку за останні сім кварталів Tesla вдалося завдяки гарним продажам нової Model 3 та оптимізації виробничих витрат. «Третій квартал став історичним для Tesla, – йдеться в заяві компанії.- Model 3 стала кращою по продажах у США, щодо загальної виручці та посіла п’яте місце за кількістю проданих екземплярів. Зараз щотижня виготовляється приблизно 4,3 тис. автомобілів Model 3, ми досягли чистого прибутку по GAAP в $312 млн. Ми також виконали поставлені перед собою завдання щодо оптимізації витрат, піднявши норму прибутку для Model 3 більш 20%».

На прес-конференції Ілон Маск також повідомив, що схвалив фінальну версію прототипу нового кросовера Model Y, виробництво якого має розпочатися вже у 2020 році.

Втім, незважаючи на прибутковий третій квартал, за підсумками перших дев’яти місяців збиток компанії все ще залишається досить значним – $1,1 млрд, що лише трохи краще за результат перших дев’яти місяців минулого року, коли Tesla показала збиток у $1,3 млрд.

Back to top button