НовиниСвіт

Tesla і Уолл-Стріт змусили автопром США переходити на електрику

Ринкова капіталізація Tesla перевищила 600 мільярдів доларів, в результаті чого колись хиткий стартап, заснований мільярдером Ілоном Маском, оцінюється більше, ніж п’ятірка найбільш продаваних на Уолл-Стріт світових автовиробників разом узятих, пише Укравтопром з посиланням на Reuters.

Минулої п’ятниці компанія Ілона Маска піднялася до рекордно високого рівня перед довгоочікуваним входженням її акцій в еталонний фондовий індекс S&P 500.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Підйом Tesla стався в тому ж році, коли хедж-фонди та інші інвестори посилили тиск на корпорації з метою боротьби зі зміною клімату. Все частіше з’являються свідчення того, що все більше інвесторів приходять до висновку, що вікове домінування двигунів внутрішнього згоряння закінчиться вже за десятиліття.

Всі ознаки вказують на те, що у 2021 році галузь прискорить перехід до електрифікації і це буде поворотний – епохальний момент, що за значимістю можна порівняти із запуском фордівського конвеєра для Model T, відзначає Reuters.

У році, що минає виконавчий директор GM Мері Барра та інші ключові фігури в галузі неодноразово заявляли, що витрати на акумуляторні батареї для електромобілів можуть вже скоро досягти паритету з технологіями внутрішнього згоряння.

Політичні лідери від Лондона до Пекіна і Каліфорнії в т.ч. також підтримали плани щодо поетапної відмови від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2030 року. Необхідність скорочення викидів парникових газів підриває логіку значних нових інвестицій в ДВЗ.

Каталізатором тренда, в якому Тесла є безперечним лідером, виступив Китай. Незважаючи на антикитайську риторику з боку американських і європейських політиків, швидке відновлення економіки Піднебесної посилило тяжіння її величезного ринку інвестицій в автомобілебудування.

При цьому, прагнення КНР знизити залежність від нафти змушує автовиробників переорієнтувати інвестиції на акумуляторні і гібридні автомобілі та переносити проектно-конструкторську діяльність в китайські міста. І Tesla, як уже визнаний генератор тенденцій в сучасному автопромі, вже заявила про намір відкриття в Китаї центр досліджень і розробок.

Back to top button