Новини

Темп зростання китайського авторинку знижується

Темпи зростання продажів нових автомобілів в Китаї в 2015 році будуть нижче 7%, що очікувалися на початку цього року, вважає глава Китайської асоціації автовиробників (CAAM) Дун Ян. Серед основних причин погіршення прогнозу він назвав послаблення економічного підйому в КНР, а також обмеження, що вводяться владою великих міст, в рамках боротьби із забрудненням навколишнього середовища.

Темпи зростання продажів автомобілів в КНР становитимуть близько 5-10% на рік, прогнозує глава CAAM. Це стане «новою нормою» після потужного зростання в попередні роки, зазначив він. У період з 2001 по 2010 рр. середні темпи збільшення продажів в Китаї становили 24%.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Незважаючи на прогнози ослаблення попиту на автомобілі, світові автовиробники активно розширюють операції в КНР. Нещодавно спільне підприємство General Motors Co. і SAIC Motor Corp. в Китаї (Shanghai GM) заявило про намір інвестувати 16 млрд. доларів до 2020 року в розвиток своїх операцій в країні.

Серед компаній, що оголосили про плани будівництва заводів або вже будують їх – Volkswagen AG і Hyundai Motor Co. Японська Toyota Motor Co. раніше оголосила про плани вкладення близько 441 млн. доларів в розширення виробництва в Китаї, а американський автовиробник Ford Motor Co. пообіцяв вкласти 4,9 млрд. доларів в китайські операції в цьому році.

За матеріалами “Автостат”


Back to top button