Новини

Країни ЄАЕС простимулюють виробників електромобілів

Країни Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) знизять імпортне мито на комплектуючі (не вироблені в ЄАЕС) для випуску електромобілів, їх базових компонентів, а також для електрозаправних станцій. Це випливає з проекту плану підтримки виробництва та використання електромобілів в країнах союзу, розрахованого на 2015-2017 рр. Документ був схвалений у вівторок віце-прем’єрами Росії, Казахстану, Білорусії та Вірменії, пише газета «Ведомости».

Рішення щодо імпортного мита на комплектуючі для електромобілів планується ухвалити в 2015-2016 рр. Сьогодні ставки в середньому становлять 5-10%, вони можуть бути обнулені, уточнив представник промислового блоку ЄЕК. Планується, що пільга пошириться і на компоненти для гібридних автомобілів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Чиновники ЄЕК сподіваються, що зниження мит на комплектуючі простимулює локальне виробництво, яке знаходиться в зародковому стані. Наприклад, електробуси КАМАЗа і «Групи ГАЗ» ще проходять випробування. Трохи далі просунувся АВТОВАЗ, який розробив електромобіль на базі Lada Kalina, який поки продається в мізерних обсягах.

Також проект плану для ЄАЕС передбачає пільги для організацій, що розміщують у себе електрозаправки, а власникам таких машин можуть дозволити вільний проїзд по виділених для громадського транспорту смугах і платних дорогах, безкоштовну парковку.

Back to top button