Світ

Stellantis отримав 6 млрд євро чистого прибутку за перше півріччя

Незважаючи на брак чіпів і зростання цін на сировину, компанія змогла зосередиться на оптимізації та розвитку мережі продажів

Інтернаціональний концерн Stellantis відзвітував про свої фінансові результати за минулі півроку. Головним досягненням директора Карлоса Тавареса стали показники чистого прибутку, які перевершили всі очікування.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Згідно інформації, концерну вдалося отримати прибуток в 8,6 млрд євро, з яких чистий прибуток склав майже 6 млрд.

При цьому Stellantis зміг досягти маржі в 11,4 відсотка. У Північній Америці цей показник взагалі склав 16,1% завдяки пікапам RAM і позашляховиків Jeep. Подібне б не сталося без антикризових заходів і оптимізації бізнесу, які проводило керівництво по відношенню до непрофільних активів.

За минулі 6 місяців підконтрольні Stellantis бренди змогли продати 3,2 млн автомобілів, що на 44 відсотки більше минулорічних результатів. При цьому, якби не дефіцит напівпровідників, то концерн зміг би зробити на 700 тисяч машин більше.

Цікаво й те, що ринкова частка концерну на ринку Європи склала 23,1%. А в сегменті комерційного транспорту цей показник взагалі досяг 34,4 відсотка.

Особливо підкреслюються позитивні зміни у преміального Maserati, який вперше за два роки зміг показати операційний дохід, який склав 29 млн євро.

Крім того, Таварес анонсував появу 11 нових чистих електромобілів, які з’являться протягом наступних 24 місяців. Таким чином, серед всіх підконтрольних Stellantis брендів число електричних моделей досягне 22 одиниць.

Back to top button