Новини

Статистика автомобільного імпорту та експорту за 5 місяців

За період з січня по травень поточного року в Україну було ввезено 28499 одиниць автотранспортних засобів, що на 42% менше порівняно до аналогічного періоду минулого року, повідомляє асоціація “Укравтопром”.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Із загального обсягу імпорту 74% становлять легкові автомобілі, яких було завезено в кількості 21180 од. на суму 291,3 млн. дол. США. Таким чином, імпорт легкових автомобілів за підсумками перших п’яти місяців знизився на 28 відсотків.

Комерційних і спец. автомобілів за той же період було ввезено 7088 шт. на 79 млн. дол. США. У порівнянні з показником річної давності, падіння в цьому сегменті автоімпорту становить 62 відсотки.

Падіння імпорту за звітний період відбулося і в частині автобусів – на 55 відсотків. З січня по травень в Україну їх було ввезено 231 од. митною вартістю 2,3 мільйона доларів.

У той же час обсяг експорту автотранспорту зафіксовано на рівні 613 шт. Це в 3,2 разу менше аналогічного показника минулого року.

Легкових автомобілів на експорт було поставлено 155 шт. на 2 млн. дол. США. Падіння експорту легкових авто становить 88 відсотків.

Поставки за кордон комерційних і спец. авто знизилися на 34% до позначки 407 автомобілів. Ця кількість автомобілів була оцінена митницею в 21,9 млн. доларів.

Експортери автобусів перевищили результат річної давності на 11%, експортувавши 51 автобус на суму 1,8 млн. доларів.

В асоціації автовиробників України відзначають, що дефіцит у зовнішній торгівлі автотранспортними засобами для України за період з січня по травень поточного року становить 346,8 млн. дол. США.

Back to top button