МоделіТехнологіїЧитацький зал

Стало відомо, як довго електромобіль витримує затори у сильні морози

Багато хто думає, що електромобіль може стати справжньою пасткою, якщо він довго стоїть у заторі. Їх турбує те, що батарея може розрядитись, особливо в зимові місяці, коли в автомобілі працює опалення.

У грудні шосе Вірджинія I-95 було перевантажено під час снігової бурі, що спонукало багатьох автоелектриків сказати, як погано застрягти на морозі в електромобілі. Експеримент Брудного Тесла спростував ці твердження.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Справа в тому, що автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння, у яких закінчилося паливо, у такій ситуації можуть легко заправитися та продовжити шлях. Однак електромобіль не може, і як тільки батарея розрядиться, його не можна буде зрушити з місця. І його слід завантажити на платформу для переміщення.

Найцікавіше в нашому Телеграм каналі

Стало відомо, як довго електромобіль витримує затори у сильні морози

При цьому на холостому ходу електромобілю майже нічого не потрібно і енергія витрачається тільки на обігрів салону. Це спонукало команду Dirty Tesla перевірити, скільки саме енергії необхідно для обігріву салону, коли автомобіль стоїть на місці.

Експеримент проводився з електромобілями Tesla, але слід зазначити, що в даному випадку використовувалася машина з тепловим насосом (Model Y) та обігріває салон класичним обігрівачем (Model X). Обидва заряджені на 90% та залишені на морозі. Погодні умови для експерименту «Брудний Тесла» набагато суворіший, ніж у Вірджинії. Температура повітря на початку експерименту становила -9,5 градусів за Цельсієм, а через дві години знизилася до -11 градусів. Для порівняння, під час пробки у Вірджинії мінімальна температура становила -5 градусів.

Стало відомо, як довго електромобіль витримує затори у сильні морози

В автомобілях встановлюється температура 21 градус Цельсія, і після 12 години простою батарея Model Y падає з 91% до 58%, споживаючи 26,5 кВтг. Це означає, що повного заряду батареї вистачить приблизно на 36 годин. Батарея Model X впала з 90% до 47% і використовує 43 кВт/год, що повинно зайняти 28 годин (очевидно, допомагає тепловий насос).

Протягом наступних 6 годин команда Dirty Tesla знизила налаштування температури у приміщенні до 16 градусів, знизивши заряд батареї моделі Y з 58% до 48%, використовуючи 8 кВтг. Це збільшить довговічність автомобіля до 60 годин.

Стало відомо, як довго електромобіль витримує затори у сильні морози

Для порівняння, розрахунки організаторів експерименту показують, що автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння проведе в тих самих умовах 52 години. Це означає, що електромобіль повністю порівняний з автомобілем зі звичайним двигуном, а в деяких випадках навіть перевершує його, тому що температура може бути знижена, і тому може прослужити довше.

Для автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння це не дуже важливо, тому що тепло є побічним продуктом роботи двигуна автомобіля.

Back to top button