НовиниСвіт

Стало відомо, чому в США хотіли підвищити мита на імпортні авто

У вівторок Міністерство торгівлі США опублікувало конфіденційний звіт адміністрації Трампа, який був підставою для намірів колишнього президента в 2019 році ввести тарифи на імпортні автомобілі.

Як пише Reuters, в травні 2019 року Дональд Трамп заявив, що імпорт автомобілів становить загрозу національній безпеці США. Він відмовився надати звіт Конгресу або громадськості, що викликало судовий процес з вимогою його розкриття.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

У відредагованому 116-сторінковому звіті говориться, що дослідження і витрати найбільших іноземних виробників автомобілів, таких як Volkswagen AG і Toyota Motor Corp., відображають фактичні субсидії на їх внутрішніх ринках.

«Значне проникнення імпорту за останні три десятиріччя значно послабило автомобільну промисловість США», – наголошується у звіті. Така ситуація створює загрозу армії і негативно впливає на здатність виконувати оборонні вимоги Америки, йдеться в документі.

Із звіту випливає, що американськими виробниками є General Motors, Ford Motor Co і Tesla Inc. У той же час Chrysler, що входить до складу Stellantis NV, не згадується в якості національного виробника.

Нагадаємо, Дональд Трамп погрожував, але так і не ввів в дію 25 відсоткове мито на імпортні автомобілі та автозапчастини. Автовиробники тоді заявили, що тарифи призведуть до втрати сотень тисяч робочих місць в автомобільній галузі, підвищать ціни на автомобілі та значно збільшать витрати галузі на розробку і створення систем безпілотного водіння.

Back to top button