Новини

США надали Tesla субсидій на $ 5 млрд

Американські журналісти дізналися, що успіх компаній Ілона Маска був би неможливим без підтримки американської влади. За останні кілька років Tesla Motors, SpaceX і SolarCity залучили близько 5 млрд доларів США у вигляді урядових субсидій. Мільярдер цього не заперечує і називає дотації інвестиціями в майбутнє.

Видання Los Angeles Times стурбоване швидким зростанням імперії Ілона Маска, компанії якої випускають електромобілі, космічні кораблі, акумулятори та сонячні панелі. В результаті розслідування з’ясувалося, що розвиток бізнесу підприємця багато в чому став можливим завдяки різним податковим пільгам, кредитам та іншим видам допомоги від держави.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Наприклад, на Tesla Motors припало близько 2.4 млрд долл. преференцій, у тому числі кредит на 45 млн долл. міністерства енергетики США та списання боргів на 517 млн. долл.  Крім того штат Невада надав в обмін на будівництво акумуляторного заводу Gigafactory податкові відрахування в розмірі 1.3 млрд. долл.

Ілон Маск прокоментував статтю в ефірі одного з телеканалів, уточнивши, що «Державні преференції не з’являються вигляді чеків на величезні суми. Це не «живі» гроші, а скоріше, можливість їх заробляти або заощаджувати. Державна допомога просто допомагає працювати швидше і ефективніше». Співзасновник Tesla також уточнив, у порівнянні з більш архаїчними і неекологічними галузями, його проекти отримують просто мізерну підтримку.

«Сумарні субсидії для SolarCity і Tesla Motors становлять лише тисячну частину суми, наданої щорічно нафтогазовим гігантам», – додав він. На думку бізнесмена, держава чинить правильно, підтримуючи перспективні високотехнологічні компанії в умовах рецесії.


Back to top button