СвітЧитацький зал

SsangYong співпрацюватиме з компанією BYD

Компанія SsangYong, яка поки що належить індійському концерну Mahindra, зараз переживає важкі часи. Ще рік тому вона подала заяву про банкрутство і зараз перебуває під зовнішнім керуванням. Нового господаря вже знайдено – ним стане корейська фірма Edison Motors, але юридичний процес буде завершено лише у першому кварталі 2022 року.

Тим часом, SsangYong поступово планує перехід на випуск електромобілів і нещодавно уклала меморандум про взаєморозуміння з китайською компанією BYD – зокрема, з її підрозділом FinDreams, який займається виробництвом акумуляторів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

На першому етапі йдеться про розробку та виробництво тягових акумуляторів для електромобіля SsangYong якогось проекту U100, який має вийти на ринок у 2023 році. Інформації про цю модель досі не було, але компанія публікувала ескізи електричних кросоверів під кодами J100 та X200. Поки що неясно, у якій послідовності ці машини побачать світ (якщо взагалі побачать). А згодом SsangYong та BYD планують спільно розробити модульну платформу для майбутніх електричних моделей.

Перший серійний електромобіль SsangYong з’явився лише цього року. Кросовер SsangYong Korando e-Motion конвертований із звичайного Korando, орієнтований на експорт і вже доступний для замовлення в Європі за ціною від 39 тис. євро. Єдиний електромотор на передній осі видає 190 л. і 360 Нм, а літій-іонну тягову батарею ємністю 61,5 кВт∙год поставляє корейська компанія LG Chem. Паспортний пробіг на одній зарядці – 339 км у змішаному циклі WLTP.

Back to top button