Світ

Союз постачальника Apple зі Stellantis виявився не електромобільним

Foxconn буде робити для автоконцерну не електромобілі, а розважальні системи

У березні цього року тайванська компанія Foxconn, відома як найбільший виробник смартфонів iPhone на замовлення Apple, має намір створити спільне підприємство з групою Fiat Chrysler. Тоді передбачалося, що тайванці братимуть участь у випуску електромобілів для американського ринку.

Сьогодні спільне підприємство дійсно було створено, але воно виявилося дещо не таким, як передбачалося в березні.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

По-перше, сам Fiat Chrysler об’єднався з групою PSA, яка відома марками Peugeot, Citroen і Opel і сформував з ними концерн Stellantis. По-друге, вже сам Stellantis створив спільне підприємство з Foxconn, і воно не зовсім електромобільне.

Нове СП назвали Mobile Drive, його штабквартира розмістилася в Нідерландах. Компанія займеться розробкою цифрових кокпітів для автомобілів, програмним забезпеченням для мультимедійних систем і технологією оновлення «по повітрю». Все це напевно стане в нагоді і в електромобілях Stellantis, але з тим же успіхом може бути використано і в бензинових моделях.

Близько року тому Foxconn оголосив про інтерес до виробництва електромобілів і намір за п’ять років захопити мало не 10% світового ринку. Однак поки компанія непредставила жодної серійної машини, хоча і уклала кілька альянсів. Один з них утворений з американським стартапом Fisker: днями сторони повідомили, що вартість їх спільного електромобіля на перевищить 30 тисяч доларів.

Back to top button