Читацький зал

Сміттєвози – важлива комунальна техніка

Механізоване навантаження, транспортування та вивантаження твердих побутових відходів (ТПВ) виконується за допомогою спеціальної техніки — машин для санітарного очищення. До цієї категорії належать сміттєвози — машини вантажного типу, що базуються на спеціальних, тракторних або автомобільних шасі. Залежно від призначення, сміттєзбиральні машини комплектують різним обладнанням.

Характеристика та класифікація сміттєвозів 

Сміттєвози —  початкова ланка технологічного процесу утилізації ТПВ. Це комунальна техніка, оснащена містким кузовом закритого типу та механізмами, що здійснюють завантаження відходів, їхнє ущільнення та розвантаження.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Техніку поділяють на типи, що залежать від обсягу та видів ТПВ.

Основні критерії класифікації сміттєвозів:

  • вантажопідйомність;
  • спосіб завантаження;
  • наявність додаткового обладнання.

За вантажопідйомністю техніка для вивезення сміття буває:

  1. Легкої вантажопідйомності (до 8 тонн). Наприклад: MAN TGS 26320 (2.0 т), Daf FA LF 230 (4088 т), Iveco 180E30 (6.0 т).
  2. Середньої вантажопідйомності (від 10 до 20 тонн). Наприклад: Volvo FL 220 (10.0 т), Scania P280B (12.0 т), Mercedes-Benz Actros 2532/4 (16.0 т).
  3. Великої вантажопідйомності (понад 20 тонн). Наприклад: Scania P270-20M3-26 T (26.0 т), Iveco Stralis AD260S33 Y/PS (26.0 т).

Особливості конструкції сміттєвозів 

За способом завантаження сміттєзбиральні машини поділяються на 3 типи.

Найбільш затребувана техніка з бічним завантаженням. Машини відрізняються гарною маневровістю, надійністю та простотою використання. Мають критий кузов, що перекидається, з розташованим у верхній частині люком для приймання відходів.

Сміттєвози мають механізм для ущільнення сміття та штовхаючу плиту для розвантаження комунальних відходів. Завантажують ТПВ вручну, а також за допомогою кантувача або маніпулятора. Задній тип завантаження призначений для відходів будівництва або габаритного сміття, промислових відходів, а також великих обсягів ТПВ, які важко ущільнюються.

Сміттєвоз має закритий кузов (бункер), з відкидним заднім бортом. Завантажують відходи ручним, механізованим способом або автоматично. Машини з фронтальним завантаженням відрізняються наявністю сміттєприймального люка, влаштованого в передній частині закритого кузова. Контейнер з відходами перекидається через кабіну за допомогою підйомного механізму, перекидаючись у сміттєприймальний люк.

До додаткових пристроїв, що спрощують завантаження-вивантаження відходів у сміттєвозах, відносяться:

  • фронт лоадер;
  • ліфтдампер;
  • мультиліфт.

Техніку для прибирання сміття також розрізняють за автомобільним шасі для установки обладнання, згідно з тоннажем машини для сміття: малотоннажні, середньо- і великотоннажні. Щоб не помилитися з вибором сміттєвозу, рекомендується враховувати наступні критерії: умови роботи техніки, добовий обсяг сміття, що вивозиться, різновид шасі машин, тип завантаження і наявність додаткових елементів.

Back to top button